kogenud spetsialistid

Meie teekond

nõustamine / psühhodiagnostika / trauma / ärevus / depressioon / käitumine / koolitõrge / ath / ash / autism / asperger

Professionaalne ja isikupärane lähenemine

Oleme Kärt ja Olga ning meil on rõõm, et siin oled/olete.

Meie ühine teekond sai alguse aastal 2018, kui meist said esmakordselt kolleegid. Me mõlemad olime selleks ajaks kogenud spetsialistid, ent olukorras, kus meie kogemusi vajasid kahe peale kuus kooli ja kuus lasteaeda, avastasime, et kui klientideks on nii õpilased, lapsevanemad kui ka õpetajad, siis peame tegema professionaalselt kvalitatiivse arenguhüppe. Koos arendasime end kolmes suunas: terapeutiline suund (õppisime kognitiiv-käitumusliku teraapia, motiveeriva intervjueerimise, lahenduskeskse lühiteraapia ja erinevate traumateraapiate aluseid), hindamise suund (õppisime, kuidas kaardistada ja hinnata teaduspõhiselt erinevate hindamisvahenditega) ja keskkonna kujundamise suund. See viimane oli meie töös ka kõige suurema kaaluga. Ikka küsivad õpetajad ja lapsevanemad, kuidas ja miks lapsega käituda, et midagi muutuks. Uurisime nii Kiusamisevaba Kooli, Samm-sammult kui ka VEPA programme. Koos oma oskuseid arendades leidsime, et moodustame hea tiimi ning tulevikus peaksime avama oma erapraksise. Nüüd arendasime endid juba oma erihuvidest lähtuvalt ja olime ootel, millal tuleb julgus, et päriselt ka oma nõustamistuba asutada. Ja siin me nüüd oleme, rõõmsad, et olete meid leidnud.
Tere tulemast

Nõustamise suund

Hindamise suund

Kaardistamine ja hindamine teaduspõhiselt erinevate hindamisvahenditega

Keskkonna kujundamise suund

Erinevate lahenduste leidmine, kuidas ja miks lapsega käituda

spetsialisti
0
klienti
0 +
aastat kogemust
0 +
kooli/lasteaeda
0

Tutvu psühholoogidega

Kärt Lusmägi

Olen psühholoog, kes tegeleb eelkõige lastega, nende peredega ning vajadusel üldisema võrgustikuga lapse ümber. Psühholoogia alase hariduse, nii bakalaureuse kui magistrikraadi olen saanud Tallinna Ülikoolist. Olen töötanud lastega alates lasteaiast kuni gümnaasiumi lõpetajateni. Pean lugu psühhoharidusest ning leian, et psühholoogilistest teemadest on võimalik rääkida lihtsalt ja loogiliselt ja empaatiliselt nii, et sellest on kõikidel võimalik aru saada. Teemad, millega kõige rohkem viimastel aastatel tegelenud olen: oma tunnetega toimetulek, ärevus, depressioon, traumad ja õpimured.

Olga Kuldmeri

Olen alati tundnud soovi olla toeks ja leida lahendusi. Psühholoogiat õppides avastasin kiiresti, kui lai ja mitmetahuline see valdkond tegelikult on – iga inimene ja olukord on ainulaadne, mistõttu ei ole ka mured lihtsalt õpikunäited ega lahendused ühetaolised. Minu eesmärk on näha suurt pilti ning pakkuda tuge laiemalt kui vaid ühe vaatenurga kaudu. Olen oma ettevalmistuse ehitanud teadlikult võimalikult mitmekülgseks, et saaksin igale inimesele ja olukorrale läheneda sobivaimal viisil. Usun, et tõeliselt toetav ja tulemuslik töö sünnib teadmiste, kogemuse ja inimliku kontakti koosmõjus. Iga kohtumine on uus võimalus õppida, kuulata ja koos lahendusi leida.

 

Psühholoogiline nõustamine võib olla kasulik mitmesuguste probleemide korral, näiteks:

* Stress ja pinged

* Ärevus

* Depressioon ja meeleoluhäired

* Suhteprobleemid

* Enesega rahulolematus

* Motivatsioonipuudus

* Une- ja söömishäired

* Traumaatilised kogemused

* Elumuutused ja kriisid

 

Peamised eesmärgid on:  

* Probleemide mõistmine ja sõnastamine: Psühholoog aitab kliendil selgemini aru saada oma muredest, nende põhjustest ja mõjudest.  

* Emotsionaalse toe pakkumine: Turvalises ja konfidentsiaalses keskkonnas saab klient väljendada oma raskeid tundeid.  

* Lahenduste leidmine: Koos psühholoogiga otsitakse olukorrale sobivaid lahendusi ja töötatakse välja toimetulekustrateegiad.

 * Eneseteadlikkuse tõstmine: Nõustamine aitab kliendil paremini mõista oma mõtteid, tundeid, käitumismustreid ja vajadusi.  

* Iseseisva toimetuleku edendamine: Eesmärk on, et klient õpiks ise oma probleemidega toime tulema ja tulevikus ennetama uute tekkimist.

 * Enesehinnangu ja enesekindluse tõstmine.

 * Suhtlemisoskuste arendamine.  

* Stressi ja ärevusega toimetuleku õppimine.

Scroll to Top